Skupinový snímek obžalovaných za Hitlerův „pivní puč“, pořízený roku 1924 v Mnichově. Osmice obžalovaných je označena čísly – Adolf Hitler (1), Erich Ludendorff (2), Ernst Röhm (3), Wilhelm Frick (4), Hermann Kriebel (5), Heinz Pernet (6), Wilhelm Brückner (7) a Friedrich Weber (8). Vpravo od Fricka Robert Wagner.
Neúspěšný Hitlerův a Ludendorffův pokus o převrat v Německu se uskutečnil ve dnech 8. až 9. listopadu 1923 v Mnichově. Po jeho porážce byl Hitler spolu s organizátory označenými na snímku (vyjma Ludendorffa) vzat do vazby. Posledním obžalovaným v této skupině byl mnichovský policejní prezident Ernst Pöhner. Hermann Göring a Rudolf Hess uprchli do Rakouska, odkud se Hess později vrátil a byl v jiném procesu rovněž postaven před soud.
Soud s Hitlerovou skupinou začal 26. února 1924 v budově Ústřední pěchotní školy Reischwehru v Mnichově a ukončen byl 1. dubna 1924. Předsedající soudce Georg Neithardt měl pro motivy pučistů pochopení a odmítl Hitlera jakožto rakouského občana vyhostit. Hitler vzal všechnu vinu na sebe a kryl Ludendorffa, čímž vzbudil sympatie veřejnosti. Ludendorff byl osvobozen. Hitler byl odsouzen na 5 let pevnostního vězení a k pokutě, stejně tak Kriebel, Weber a Pöhner; zbylí obžalovaní dostali kratší tresty. Odsouzení nacisté se v pevnostní věznici Landsbergu těšili dobrým podmínkám. Hitler ve vězení pracoval na své knize Mein Kampf a byl podmínečně propuštěn již 20. prosince 1924, ostatní jej záhy následovali.
Wilhelm Frick zastával v letech 1933–43 post ministra vnitra, poté byl jmenován říšským protektorem Protektorátu Čechy a Morava. Roku 1946 byl popraven v Norimberku. Robert Wagner se stal gauleiterem Bádenska a za války spravoval okupované Alsasko, za což byl roku 1946 popraven Francouzi.