Skromný, inteligentní, obětavý vlastenec Otmar Riedl se narodil 12. září 1914 v Kroměříži. Ve Zlíně absolvoval u firmy Baťa prestižní školu mladých mužů. Legenda však tvrdí, že mu při odletu velitel major Karel Paleček na dotaz, proč jej vybral jako prvního do akce, s vojácky přemáhaným dojetím řekl: „Víš, ty máš tak tuctovej ksicht, že by do tebe nikdo neřekl, že jsi parašutista…“
Rád cvičil v Sokolu a po vojně u pěšího pluku 3, kde dosáhl hodnost desátníka, jej v roce 1939 firma vyslala do Jugoslávie do své filiálky Borovo, kde pracoval jako záloha pro nasazení v Kongu či Rhodesii. Otmar však místo toho odcestoval v prosinci téhož roku do Francie, kde vstoupil do čs. zahraniční armády. V červnu 1940 se v řadách 1. čs. pěšího pluku zúčastnil ústupových bojů a po přesunu do Británie byl vyznamenán československou medailí Za chrabrost a povýšen na rotného. Za zmínku stojí, že na frontě ve Francii byl jeho velitelem jistý Josef Gabčík…
Po dvou nezdařených pokusech byl britskými letci kvůli fatální navigační chybě vysazen z letounu Whitley v noci z 16. na 17. dubna 1941 místo u Křečhoře na Kolínsku až ve 460 km vzdáleném tyrolském Landecku! Byl zatčen, ale podařilo se mu četníky i gestapo přesvědčit, že prchá z válčící Jugoslávie do Čech a o své doklady byl okraden. Podrželo ho personální oddělení firmy Baťa, přestože zde věděli o jeho odchodu do zahraniční armády!
Po dvouměsíčním vězení byl eskortován do protektorátu, kde se však již marně pokoušel navázat spojení s odbojem. Nastoupil práci u Bati v Trhových Svinech, kde se oženil a v roce 1945 zúčastnil i květnového povstání. Poté se v Praze ihned hlásil svému bývalému veliteli, který ho již považoval za mrtvého…
Před gestapem jej ochránila jeho duchapřítomnost, řada šťastných náhod i fakt, že byl cvičen sám pouze Brity a nikdo z těch parašutistů, kteří později selhali, jej neznal. Zemřel v úctyhodných osmdesáti letech v ústraní 10. října 1994 v Holešově.