Cheb se na sklonku druhé světové války stal cílem spojeneckého bombardování opakovaně. Poprvé bylo město silněji bombardováno 23. října 1944. Následující měsíce se nesly v relativním klidu. Změnu přinesl únor roku 1945, kdy došlo 14. února k bombardování letiště a leteckých dílen.
Další nálet následoval 25. března, kdy kobercový nálet 135 bombardérů B-24 mířil prioritně na chebské letiště a leteckou továrnu, ale zasáhl také okolí nádraží a okolní zástavbu města. V pořadí čtvrtý větší nálet Cheb zažil 8. dubna, kdy došlo opět k bombardování nádraží, letecké továrny a okolí. Tohoto náletu se zúčastnilo 111 bombardérů B-17 z 3. letecké divize, spadající pod 8. leteckou armádu. Zkáza pak byla dokonána 10. a 12. dubna, kdy na nádraží, letiště a další chebské cíle opakovaně útočily střední bombardéry A-26, A-20 a B-26. Škody byly strašlivé. Třetina města, v němž při bombardovacích náletech přišlo o životy přes tisíc civilistů a zahraničních dělníků, lehla popelem. Nádraží bylo zničeno prakticky úplně společně s 1522 vagony.
Nadto mezi 10. a 21. dubnem, prakticky každý den byla obě chebská letiště cílem amerických hloubkařů, útočících palubními zbraněmi, pumami i raketami. Následné několikadenní boje o Cheb byly nejkrvavějším střetnutím vybojovaným Američany při osvobozování západních a jihozápadních Čech. Přestože americké jednotky obsadily dobytý Cheb 26. dubna 1945, boje zde definitivně utichly až o dva dny později.
Snímek byl do sbírky Vojenského historického ústavu Praha získán před rokem 1989.