Krátký, vědecko-populární film z roku 1958 představuje československou tarasnici T-21, lehkou bezzákluzovou zbraň určenou především k ničení pancéřovaných cílů a menších pevnostních a obranných staveb.
První část filmu názorně objasňuje princip kumulativní nálože, představující revoluci ve vývoji ručních protitankových zbraní. Z fyzikálního hlediska je vysvětlen také způsob eliminace zpětného rázu. Pro dokreslení jsou představeny i jiné zbraně stejného principu jako je německý Panzerfaust a Panzerschreck či americká Super-Bazooka.
V druhé části titulu je předvedena obsluha zbraně. Zvláštní pozornost je věnována bezpečnosti s ohledem na typickou vlastnost bezzákluzových zbraní, jež je zpětný výšleh plamene. Snímek je velmi kvalitně režijně zpracován a využívá širokou škálu obrazových prostředků, včetně animovaných triků nebo záběrů rychloběžné kamery. Dynamiku filmu dále podtrhuje hudba, jejímž autorem je Jiří Šust, dlouholetý „dvorní skladatel“ armádního filmu. Za pozornost stojí i skutečnost, že komentář je zcela prost jakéhokoli ideologického balastu, což v tomto období nebylo zdaleka obvyklé.
Výrobce: Československé armádní filmové studio, 1958
Tvůrci: námět, scénář a režie Vladimír Horák, kamera Jan Jiráček, odborný poradce mjr. M. Doksanský
Technické údaje k filmové kopii: 35 mm, kombinovaná kopie, černobílá, česká verze, 415 metrů (15 minut)
Kopie filmu byla do sbírky VHÚ Praha získána v roce 2008 převodem z Agentury vojenských informací a služeb.