Píseň „Bílý kvíteček“ (1917) patřila ve své době k nejpopulárnějším vojenským písním z období první světové války. Jejím autorem byl slavný písničkář Karel Hašler (1879–1941), z jehož tvorby jsou dnes patrně nejznámější tzv. pražské písničky či vlastenecky laděná píseň „Ta naše písnička česká“.
Texty Hašlerových písní však pojednávaly rovněž o tématech politických („Kampak na nás, bolševíci!“) nebo vojenských („Pětatřicátníci“, „Hoši od Zborova“ a další). Hašler sám měl přitom zkušenost s Velkou válkou pouze ze zázemí – do roku 1916 hrál v Národním divadle a posléze objížděl české země se svým kabaretním programem. Píseň „Bílý kvíteček“ se brzy stala šlágrem, o jehož popularitě svědčí také fakt, že se zanedlouho po svém vzniku dočkala od Josefa Švába-Malostranského parafrázované verze nazvané „Bílý svíteček“. Ukázka „Bílý kvíteček“ pochází z vojenského filmového periodika „Magazín ČAF č. 9/1967“, které připravil k vydání režisér Ivo Toman.
Kopie filmu byla do sbírek Vojenského historického ústavu Praha získána v roce 2008 převodem.
„Magazín ČAF č. 9/1967“; Studio ČAF; 1967; režie Ivo Toman; technické údaje k filmové kopii: 35 mm, černobílá, zvuková, 340 metrů (12 minut)