Jedním z úspěšných výsadků do protektorátu na sklonku 2. světové války byla skupina Wolfram. Původně šestičlenný oddíl působil na Beskydsku, kde organizoval partyzánskou činnost.
Příslušníkem výsadku byl i četař Robert Matula (1918‒2012). Matula po roce 1948 emigroval do Kanady. U příležitosti jedné z návštěv Československa po roce 1990 předal svůj stejnokroj, již s poválečnou hodností nadporučíka, do sbírky Vojenského historického ústavu.
Blůza britského stejnokroje je vyrobena z vlněného sukna hnědozelené barvy s částečnou bavlněnou podšívkou. Netypický krátký střih vycházel z tehdy populárních sportovních oděvů. Zobrazený exemplář je označován jako P40 Austerity, tedy jako zjednodušený model. Úsporné provedení kapes a propínacích knoflíků mělo urychlit a zlevnit výrobu. Na obou rukávech jsou vyšívané obloučky s nápisem „CZECHOSLOVAKIA“ a na pravém navíc tištený znak příslušnosti k čs. samostatné obrněné brigádě. Blůza byla vyrobena firmou Templeton v roce 1944.
Stejnokroje, zejména ty, které byly určené pro slavnostní příležitosti a na vycházku doznaly řady změn. Oblíbenou úpravou v poválečném období bylo opatřování blůz tzv. otevřeným límcem a ramenními vycpávkami.
Výsadou příslušníků zvláštní skupiny D, kteří byli vysazeni v nepřátelském týlu, bylo nošení výsadkářského odznaku nad levou náprsní kapsou stejnokroje, namísto obvyklého pravého rukávu. Pod odznakem je řada stužek válečných vyznamenání. Součástí stejnokroje je i jmenovka Roberta Matuly z pietního aktu v Resslově ulici v roce 1991.
Zdeněk Špitálník