Až do konce září bude probíhat pražská část akce nazvané Vlak Lustig aneb Vlak naděje. V jejím rámci se odehrají představení inscenace Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou a diváci mohou shlédnout i výstavu Akce: Důvěrné Izrael, kterou připravil Vojenský historický ústav Praha.
Fotogalerie
Až do 10. září se bude na nádraží Praha Bubny (poblíž metra C Vltavská) konat každý večer ve speciálně upraveném nákladním vagonu neobvyklé divadelní představení: úspěšná divadelní adaptace novely Arnošta Lustiga „Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou“. Od 11. do 24. září na divadelní část naváže vzdělávací pásmo věnované památce obětí genocidního násilí.
Představení začínají vždy ve 20.00, vstupenky jsou divákům vydávány u Vlaku Lustig v místě konání u nádražní budovy 30 minut před zahájením představení.
Součástí projektu je i výstava Vojenského historického ústavu Praha „Akce: Důvěrné Izrael“, která přibližuje jednu z nejzajímavějších kapitol v historii česko-slovensko-izraelských vztahů – pomoc státu Izrael koncem 40. let, kdy tento nově vzniklý židovský stát čelil útoku sousedících arabských zemí. Výstava bude přístupná vždy od 19 hodin a je k vidění v odbavovací hale nádraží Praha-Bubny. Instalována zde bude až do 24. září.
Vlak Lustig – Vlak naděje je součástí XIV. ročníku festivalu židovské kultury Devět bran 2013 připravovaný ve spolupráci s Českým centrem v Bratislavě. Cílem pražské části Vlaku naděje je upozornit na důsledky nenávistných postojů ve společnosti, jako je neonacismus, antisemitismus, rasismus a xenofobie. Program se symbolicky uskuteční na pražském nádraží Bubny, které v letech 1941-1945, v období nacistické okupace Čech a Moravy, sloužilo jako centrální nástupiště transportních vlaků pro české Židy.
Více informací nalznete na www.vlaklustig.cz a www.archeologiezla.cz
RED