Stojan na taktickou a balistickou vestu sloužil k pohodlnému odkládání výstroje, která se dala v případě potřeby rychle vzít a obléct. Jedná se o výrobek jednoho z českých příslušníků 9. jednotky AČR, Mali – EUTM. Úkolem jednotky byla ochrana velitelství výcvikové mise EUTM v Bamaku, doprovod velitele a štábu mise a částečně i výcvik malijské armády. Při plnění tohoto úkolu češi spolupracovali s francouzskými, německými a malijskými jednotkami.
Organizační jádro české mise tvořili vojáci 71. mechanizovaného praporu z Hranic. Jednotka byla dále doplněna o příslušníky 41. mechanizovaného praporu ze Žatce, Velitelství výcviku – Vojenské akademie z Vyškova, 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce, 102. průzkumného praporu z Prostějova a Centra operačně taktických systémů velení a řízení AKIS z Lipníku nad Bečvou. Zastoupena byla také Sekce rozvoje a plánování schopností MO Praha. Dva vojáci z jednotky byli umístěni na základně Koulikoro cca 60 km od Bamaku, kde se podíleli na výcviku malijských vojáků. 9. úkolové uskupení AČR převzalo operační úkol dne 13. března 2017 a odletělo zpátky do vlasti 8. září 2017.
Stojan na taktickou a balistickou vestu má dřevěnou konstrukci z materiálu nalezeného vojáky v Mali. Jednotlivé části jsou spojeny hřebíky. Uprostřed stojanu je nakreslena velká červená devítka, která odkazuje na misi, ve které vojáci působili. Nad číslicí je připevněna malá vlajka ČR, která se nosí na stejnokrojích AČR. Na trámek, sloužící k uložení výstroje, se podepsali účastníci mise. Nad podpisy je datum 28. února 2017 až 8. září 2017.
Stojan na taktickou a balistickou vestu byl do sbírky Vojenského historického ústavu Praha získán v druhé polovině roku 2017.