Snímek, pořízený v letech 1919–1920, zachycuje plavidla mocností Dohody ve vladivostockém přístavu. V popředí je americký tzv. chráněný křižník třídy New Orleans – USS New Orleans (CL-22) nebo sesterské plavidlo USS Albany (CL-23). Na přídi plavidla vlaje modrá vlajka s osmačtyřiceti bílými hvězdami.
Tyto křižníky byly stavěny po polovině devadesátých let 19. století ve Spojeném království pro Brazílii, ta však o ně ztratila zájem a dvojici rozestavěných lodí prodala Spojeným státům.
Tato plavidla o délce 108 m, šířce 13,3 m a ponoru 5,5 m měla standardní výtlak 3829 t; jejich maximální rychlost činila zhruba 20 uzlů. Pancéřová paluba v nitru chráněných křižníků byla po stranách zešikmená tak, aby její okraje zasahovaly pod čáru ponoru – byla silná až 89 mm, pancéřování velitelské věže 102 mm. Výzbroj procházela změnami, v okamžiku dokončení lodi ji představovalo zejména šest děl ráže 152 mm, čtyři děla ráže 120 mm a tři torpédomety.
New Orleans byl přijat do služby již roku 1898 a zúčastnil se vítězného střetnutí se španělským loďstvem u Santiago de Cuba; sesterská loď Albany byla přijata do služby o dva roky později. Obě plavidla sloužila převážně v Pacifiku, po vstupu USA do první světové války roku 1917 doprovázela konvoje přes Atlantik a za občanské války v Rusku podporovala ve Vladivostoku intervenční síly. New Orleans i Albany byly roku 1922 vyřazeny ze služby a roku 1930 sešrotovány.