Slovenská delegace si prohlíží Block 2 pěchotní tvrze La Ferté, jež byla součástí Maginotovy linie. Na objektu je vidět poničení intenzivní dělostřeleckou palbou, kdy došlo k částečnému odhalení betonu okolo pancéřového zvonu.
Němci se z vítězného tažení západní Evropou v roce 1940 snažili vytěžit co nejvíce i na poli propagandy, například utužením čerstvých spojenectví. Proto kromě jiného pořádali studijní cesty po bojištích ve Francii a Belgii, na nichž svým spojencům ukazovali, jak se jim podařilo porazit francouzskou, britskou, belgickou a nizozemskou armádu. Slováci se vydali na cestu do Německa a po okupované západní Evropě v rámci studijní cesty slovenské Vysoké vojenské školy. Akce se zúčastnili jak studenti, tak profesoři z této školy a především vysocí důstojníci slovenské armády. Cesta se uskutečnila v termínu od 21. srpna do 7. září 1940. Delegace nejdříve zamířila na týden do Berlína, kde se mimo jiné zúčastnila výcviku wehrmachtu. Potom dále pokračovala do okupované Belgie a následně do Francie.
Do země galského kohouta přijeli Slováci dne 3. září 1940 z Bruselu a zamířili do města Charleville-Mézières na řece Máze, které leží nedaleko Sedanu. Zde dostali přednášku o přechodu přes řeku Aisne a bojích v této oblasti, při níž se Němci chlubili, jak se jim podařilo Francouze porazit. Následoval přesun do Sedanu a prohlídka místa, kde se wehrmachtu povedlo přejít řeku Mázu a prorazit francouzskou obranu. Aby svůj úspěch ještě více demonstrovali, odvezli Němci Slováky na prohlídku pěchotní tvrze La Ferté a okolního opevnění, kudy v květnu pronikli skrz zdejší Maginotovu linii. Výběr tvrze nebyl náhodný. Pevnost byla silně poničena německou dělostřeleckou palbou a útokem pěchoty, přičemž zejména rozbité pancéřové prvky působily na návštěvy impozantně. Po ukončení prohlídky pokračovala skupina dál v cestě, tentokrát do legendárního města Verdun a následně na další bojiště ve Francii.