Od roku 2013 probíhal výzkum postavení druhoválečné německé protiletadlové obrany u Libkovic, okr. Most. Archeology čekalo překvapení při odkryvu okopu F pro kanon 10,5 cm Flak 38/39. Na munici rozptýlenou ve výplních trhacích jam už byli zvyklí, stejně jako na přítomnost policejního pyrotechnika, ale nález dělostřeleckých nábojů ještě v původní dřevěné přepravní bedně byl nečekaný.
Na cihlové podlaze hlavního skladu munice okopu F ležely dvě bedny z tenkých prken a v každé z nich dva celé náboje s protipancéřovými granáty ráže 10,5 cm. Jeden z nábojů byl téměř celý vysunut, jak se jej někdo snažil vytáhnout. Protipancéřová munice a později odkryté okopy pro pěchotu naznačují, že byl protiletadlový komplex „Nesvětice“ plánován jako protitankový uzel vzhledem k poloze u tehdy hlavní silnice Teplice – Most, po které až do 10. května 1945 ustupovaly německé jednotky na západ, do Karlových Varů. Dřevěné obaly na náboje byly nepraktické, málo odolné, vojáci je často užívali jako palivo. Proto přešly německé muniční továrny na plechová pouzdra, do nichž byla po výstřelu vrácena nábojnice, která šla zpět do muničky na přebití.
Přítomnost beden s náboji ukazuje, jak se s municí po válce na Mostecku zacházelo. „Byla prostě všude“, jak vzpomínali pamětníci. Jedna z beden byla ve špatném stavu, druhou, lépe zachovanou, se podařilo nakonzervovat a uchovat. V roce 2021 byla bedna předána do sbírek VHÚ Praha Archeologickým ústavem AV ČR, Praha, v.v.i.