Propagační film „Schůzky s Dianou“ natočilo armádní filmové studio v zakázce pro krajskou komisi cestovního ruchu při krajském národním výboru v Českých Budějovicích. Jeho účelem bylo na krátkém prostoru deseti minut zobrazit kouzlo myslivosti v jihočeských lesích a přilákat k této zážitkové turistice devizové cizince. Film tak koncepčně zapadal do série filmů propagujících Československo jako atraktivní turistický cíl, které byly vystavěny nejen na kráse krajiny nebo historických památek, ale prodávaly konkrétní zážitek. V tomto případě se nabízely hony na divokou zvěř v jihočeské přírodě, během níž měli turisté možnost také se seznámit s tradicemi a rituály myslivosti v této části Čech.
Film tak neukazoval Československo v tom světle, jak ho komunistická propaganda stereotypně zobrazovala směrem k vlastnímu obyvatelstvu nebo ostatním socialistickým zemím, tedy jako vyspělou zemi se silným průmyslem, intenzivním zemědělstvím a životními perspektivami socialismu, ale spíše v duchu kapitalistické reklamy jako svého druhu ráj na zemi, v němž je možné si splnit myslivecký sen.
Režijně byl film vystavěn na výtvarně pojatém obrazu a lyrizujícím textu komentáře, který nebyl vůči turistům podbízivý, ale nabízel jim nevšední možnost nechat se okouzlit krásami imaginárního království římské bohyně lovu Diany. Film byl autorským dílem Jiřího Ployhara (1927–2009), který byl v 60. letech v armádním filmovém studiu specialistou na tento druh filmů. Kromě české jazykové verze, kterou namluvil herec Jiří Adamíra, vznikla ještě anglická, německá a francouzská jazyková mutace.
Výrobce: Studio ČAF, 1967
Tvůrci: scénář, kamera a režie Jiří Ployhar
Technické údaje k filmové kopii: 35 mm, barevná, zvuková, 279 metrů (10 minut)
Kopie filmu byla do sbírky VHÚ získána v roce 2008 převodem z Agentury vojenských informací a služeb.