V noci z 5. na 6. březen 1945 zaútočily stovky britských bombardovacích letounů na cíle kolem německého města Chemnitz. Některé stroje se při návratovém manévru dostaly až nad oblast Krušnohoří. Zde se jeden z nich, bombardovací Handley Page Halifax Mk. VI, trupového kódu DY-Q, stal obětí patrně nočního stíhače. Část posádky kapitána F/O J. A. Hurleye byla při útoku zabita, nebo zraněna, části se podařilo vyskočit s padáky. Samotný velitel se zřejmě pokusil se špatně ovladatelným letounem o noční přistání do neznámého terénu, které skončilo katastrofou. Letoun se roztříštil o svahy mezi obcemi Domašín a Volyně na Chomutovsku a s ním zahynuli i zbylí letci.
V roce 1988 prováděli na místě dopadu pracovníci Okresního muzea Chomutov záchranný výzkum a nalezli řadu velice zajímavých artefaktů. Kromě větších dílů konstrukce letadla to byly i drobné části palubního vybavení a osobní předměty letců.
Mezi ně patřila i hlavice ručního holicího strojku, pomocí kterého patrně udržovala posádka bombardéru svůj předpisový vzhled. Byla vyrobena převážně z mosazného plechu a skládala se z několika poměrně složitých přesných dílů. Na jedné straně byl vyryt nápis „Valet Safety Razor“ a „Made in England“, na druhé pak zrcadlově otočený ozdobný patrně výrobní symbol „VALET“. Texty byly doplněny nezřetelnými číslicemi, snad přejímacími značkami Air Ministry. Hlavice byla 45 mm široká a v rozevřeném stavu 40 mm dlouhá, opatřená závitem patrně pro držadlo.
Tento vzácný sbírkový předmět, připomínající hrdinství britských letců za 2. světové války, získal VHÚ spolu s dalšími artefakty vztahujícími se především k bojům nad Krušnohořím počátkem devadesátých let minulého století převodem z Okresního muzea v Chomutově.