Masivní jílce a kování pochev mohutných loveckých sekáčů často přímo vyzývaly po bohaté výzdobě nejrůznějších typů a technologií. Tento exemplář, pocházející z oblasti Čech, má přímou jednosečnou čepel s lehce konkávním ostřím. Mosazný jílec, který je na konci vytvarován do podoby kance štvaného psy, je po celé své ploše bohatě zdoben vystupujícími figurálními motivy (lovec s oštěpem, psi, stromy). Ramena přímé záštity jsou zakončena plastickými mužskými maskarony. Záštitný list je zdoben reliéfními geometrickými ornamenty a scénou zobrazující zápas dvou psů s medvědem.
V místech, kde nevystupuje výzdoba, je celý záštitný list pokryt jemným gravírovaným zrněním. Dřevěná pochva je potažena zeleným sametem a na vnější straně mosazným kováním s bohatou reliéfní výzdobou. V horní části je zobrazena postava bohyně Diany, sedící na medvědu rdousícím laň, doprovázená čtyřmi psy. Ve střední části kování je umístěn znak hraběcího rodu Lobkowiczů, držený dvěma orlicemi. Součástí soupravy jsou i menší nůž a vidlička s rukojeťmi v podobě orlích hlav.
Lovecký porcovací nůž je součástí stálé expozice VHÚ Praha „Císařská zbrojnice“ ve Schwarzenbergském paláci na Hradčanech.
Celková délka 527 mm, délka čepele 399 mm, šířka čepele 51 mm.
Porcovací nůž byl do sbírek VHÚ získán převodem v roce 1948.