Krátce po 2. světové válce byly mezi leteckými modeláři velice oblíbené malé pulzační motory, inspirované bezpochyby úspěšným nasazením jejich velkých bratrů, především na německé odvetné zbrani V 1. Vlna zájmu o tuto neobvyklou pohonnou jednotku časem poněkud opadla, především z důvodů složité manipulace s ní, velkou hlučností, krátkou dobou běhu a s poměrně vysokým rizikem vážných úrazů při jejím selhání. Svojí roli asi také hrály poměrně vysoké pořizovací náklady na tuto „hračku“.
V druhé polovině šedesátých let minulého století vyvinul a začal vyrábět Letecko-modelářský klub Panorama Karlovy Vary zdařilý set s označením Panorama Jet 300, který obsahoval nejen samotný pulzační motor, ale i nezbytné náhradní díly, který umožňoval motor použít buď na speciálních rychlostních modelech, nebo jej zamontovat do vhodně zvolené makety letadla. Dlužno dodat, že tehdy se pulzační motorky používaly výhradně v upoutaných modelech a za přísných bezpečnostních podmínek.
Samotná kartonová krabice o rozměrech 550 x 160 x 75 mm nesla na víku stylizovaný obrázek modelu s pulzačním motorem a názvem Panorama Jet 300. Dále na něm bylo uvedeno, že se jedná o modelářský tryskový motor. Uvnitř se nacházela nejen kompletní proudová pohonná jednotka, ale i náhradní spalovací komora s výtokovou rourou, sada palivových trysek, náhradní rozprašovací ventil s několika planžetovými růžicemi, kovová objímka pro uchycení do modelu a montážní klíč. Všechny díly byly vyrobeny z oceli a duralu, velice pečlivě opracovány a kvalitně povrchově chráněny. Samotný motor měl průměr 65 mm, délku 555 mm a celkovou hmotnost 320 g. Celý výrobek byl v barvě kovu, až na modrý aerodynamický kryt rozprašovače paliva. Spalovací komora byla opatřena jednoduchou jiskřivou svíčkou, zajišťující počáteční zapálení paliva, kterým byl vzduch smíšený s nízkooktanovým benzínem.
Tento velice zajímavý sbírkový předmět, vyrobený na podzim roku 1969, byl do sbírky VHÚ získán nepoužitý v původním stavu darem od soukromníka v roce 1974.