V expozičním hangáru č. 88 Leteckého muzea VHÚ je mimo jiné vystavena původní dřevěná palubní deska z rakousko-uherského víceúčelového letounu Knoller C II. Tento dvouplošník konstruktéra Richarda Knollera byl zadán do sériové výroby v roce 1916 a měl plnit jak pozorovací a průzkumné, tak i bombardovací úkoly. Po vyrobení několika desítek strojů tohoto typu však bylo zjištěno, že jejich konstrukce je poddimenzována a letouny pak byly staženy z provozu.
Samotná palubní deska byla vybavena leteckými přístroji velice skromně. Kromě sklonoměru na ní byl upevněn ještě výškoměr a tlakoměry paliva a oleje. Dále pak byla osazena přepínačem magnet, startovacím magnetem Bosch a ovladači palivového a olejového potrubí. A to bylo vše. Ve srovnání s palubními deskami moderních letadel opravdu spartánské vystrojení. Na zadní straně desky byly zbytky jednoduché elektrické instalace a zpevnění kolem startovacího magneta.
Deska byla vyrobena u vídeňské firmy Jakob Lohner und Co. z třívrstvé lakované překližky tloušťky 5,5 mm a v letounu byla upevněna napevno přímo na konstrukci draku, bez jakéhokoliv odpružení. Její rozměry byly 860x550 mm a tvar přizpůsoben průřezu trupu v místě pilotní kabiny. Tento zajímavý exponát, dokladující vybavení letadel za 1. světové války, získal VHÚ z Národního technického muzea v osmdesátých letech minulého století.