V následujícím roce předložil svůj mistrovský kus, kterým byl pár francouzských křesadlových zámků, jejichž technické zpracování i krásná rytá výzdoba prozrazovaly Lebedův výjimečný talent. Tyto zámky jsou dnes součástí sbírky pražského Národního muzea. V únoru 1822 přiznala cechovní komise Lebedovi mistrovský titul a o dva měsíce se oženil s dcerou pražského obchodníka Annou Stumpfovou. V dubnu 1823 se Lebedovým narodil syn Antonín a o rok později i druhý syn Ferdinand.
Místo levných výrobků, které produkovali ostatní čeští puškaři té doby, vycházely z Lebedovy dílny vysoce kvalitní zbraně, které se mohly měřit s produkcí nejslavnějších francouzských, britských či belgických firem. Při výzdobě pušek a pistolí spolupracoval Lebeda s předními českými rytci a malíři (Josef Mánes, Josef Navrátil, Václav Sekal), a jím vytvořená typická ornamentální výzdoba kombinovaná s loveckými motivy se ve světě proslavila jako tzv. „pražská rytina“.
Lebedovy zbraně – kulovnice, brokovnice i pistole – nabyly pro svou vynikající kvalitu i krásu provedení brzy světové proslulosti. Pražský mistr je vyvážel do všech evropských států i do Ameriky. Jeho zákazníky se stávali mnozí přední příslušníci české i evropské šlechty, později dodával své výrobky i členům panovnických rodů v Rakousku, Rusku, Srbsku, Sasku apod. Po Lebedově smrti v roce 1857 převzali vedení firmy jeho synové Antonín a Ferdinand, ale své výrobky i nadále značili jménem slavného otce.
Tato pepřenka má v otočném svazku čtyři drážkované (8 drážek) hlavně z damascénské oceli. Jednotlivé hlavně jsou číslovány. Pistole je opatřena dvojčinným perkusním mechanismem. Na hlavni je značena A:V:LEBEDA W PRAZE. Všechny kovové části jsou zdobeny kvalitním rytým florálním ornamentem.
Délka 190 mm, délka hlavní 75 mm, ráže 12,1 mm.
Pepřenka byla do sbírek VHÚ získána v roce 1963 převodem z Kriminalistického ústavu v Praze.