V době meziválečného Československa patřily oslavy prezidentských narozenin mezi důležité politicko-kulturní události. Tuto tradici převzalo Československo od svého předchůdce, rakousko-uherské monarchie, kdy se podobné pozornosti dostávalo i oslavám narozenin habsbursko-lotrinských císařů. Ačkoli se nejednalo o uzákoněný svátek a den pracovního klidu, v praxi ho tak lidé často pojímali a do oslav byly povinně zapojovány všechny státní a veřejné instituce.
Největší oslavy se pochopitelně konaly v době kulatých a půlkulatých narozenin. Ty poslední připadly na 7. března 1935, kdy Masaryk slavil 85 let. Akce měla charakter celonárodní manifestace. Noviny i rozhlas si připravily řadu článků a výstupů, ve kterých byl prezident představen ve své patriarchální roli a jako personifikace republiky.
Jedna z největších manifestací byla v předvečer prezidentových narozenin pod patronací Národní rady československé uspořádána Československou obcí legionářskou, Svazem národního osvobození a Sjednoceným výborem českých korporací ve Smetanově síni Obecního domu hl. m. Prahy. Po projevech prof. dr. Bohumila Němce a min. dr. Edvarda Beneše následoval koncert vážné hudby v podání České filharmonie, který byl ze zasněžené Prahy rozhlasem přenášen po celém území Československa. Na akci vyslala své zástupce řada legionářských jednot a lze říci, že se jednalo o jednu z nejdůležitějších kulturních událostí celého jubilea.
Rozměry: 21 x 30 cm.