Porcelán je doposud běžnou součástí domácností, ale v minulosti byl přeci jen hojnější a značka představovala prestiž. Zvučné jméno si v tomto směru vydobyl porcelán nacistické Luftwaffe, vyráběný různými velkými firmami. Nacházíme jej na bývalých letištích a v jejich okolí ve zlomcích coby archeologické nálezy, avšak servisy s orlicí Luftwaffe a zkratkou FI. U. V. (Flieger-Unterkunfts-Verwaltung – letecká ubytovací správa) byly dodávány i jiným jednotkám, např. Flakregimentu Brüx. Proto je porcelán FI. U. V. součástí souboru nálezů z archeologického výzkumu postavení protiletadlového dělostřelectva u Libkovic z let 2013 až 2019.
K firmám dodávajícím své výrobky Luftwaffe patřila i firma Bauscher z Weidenu v Horní Falci. Založili ji v roce 1881 bratři August a Conrad Bauscherové. Již tehdy se Bauscher specializoval na hotelový porcelán, což bylo na svou dobu velmi neobvyklé a jedinečné. Díky tomu byly v roce 1890 všechny lodě rejdařství Norddeutscher Lloyd vybaveny porcelánem Bauscher.
Bratři Bauscherové začali brzy pronikat na mezinárodní trhy. V roce 1895 byla otevřena pobočka v New Yorku a v roce 1900 následovaly další pobočky v Londýně a Lucernu. Společnost, která byla zpočátku vedena jako živnost a poté jako obecně prospěšná společnost, byla v roce 1907 přeměněna na společnost s ručením omezeným a v roce 1911 na společnost akciovou. V téže době byla založena umělecká porcelánová manufaktura a v roce 1920 byla zahájena výroba telegrafních zvonků a izolátorů. Zakladatelé firmy zemřeli v letech 1910 (Conrad) a 1917 (August), přičemž většinu akcií nakonec získala skupina Strupp. Po jejím rozpadu se Bauscher v roce 1927 stal součástí společnosti Lorenz Hutschenreuther AG.