Na základě rezoluce Rady bezpečnosti Organizace spojených národů č. 1088 z 12. prosince 1996 byly na územní Bosny a Hercegoviny vyslány mezinárodní jednotky SFOR (Stabilization Force). Mise měla za úkol důsledné prosazování závěrů Všeobecné rámcové dohody o míru v Bosně a Hercegovině („Daytonská dohoda). Operace SFOR I byla zahájena 21. prosince 1996 pod názvem Joint Guard. Počínaje rokem 1998 nesla označení Joint Forge (SFOR II).
Operace Joint Guard se zúčastnilo 16 členských států Severoatlantické aliance. Jednalo se o Belgii, Dánsko, Francii, Island, Itálii, Kanadu, Lucembursko, Německo, Nizozemí, Norsko, Portugalsko, Řecko, Španělsko, Turecko, USA a Velkou Británii. Mezi nečlenskými státy NATO zapojených do operace figurovala i Česká republika. Celkově se do kontingentu SFOR I zapojilo přibližně 32 tisíc vojáků z 35 zemí.
Operace Joint Forge trvala od 20. června 1998 do 2. prosince 2004. Státy zapojené do NATO zde zastupovala Belgie, Dánsko, Francie, Island, Itálie, Kanada, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Řecko, Španělsko, Turecko, USA, Velká Británie a od března 1999 rovněž Česká republika. Jednotky stabilizačních sil SFOR II posílilo i 17 států stojících mimo alianci.
Rozlišovacím prostředkem jednotek SFOR byl vyšívaný rukávový znak na fotografii. Jeho bílý filcový podklad s modrou a bílou nášivkou je stylizován do tvaru francouzského terčového šítu. Znak dále nese anglickou a srbskou zkratku stabilizačních jednotek (SFOR, CФOP). Rozměry nášivky jsou 60mm x 72mm.
Prezentovaný exponát byl získán do sbírek Vojenského historického ústavu Praha darem ze soukromé sbírky v roce 2013.