Fotografie zachycuje slovenskou delegaci 3. září 1940 na Blocku 2 pěchotní tvrze La Ferté, která byla součástí Maginotovy linie. Při bojích s příslušníky wehrmachtu padla celá osádka tvrze.
Němci se z vítězného tažení v západní Evropě v roce 1940 snažili vytěžit co nejvíce i na poli propagandy, například utužením čerstvých spojenectví. Proto kromě jiného pořádali studijní cesty po bojištích ve Francii a Belgii, na nichž svým spojencům ukazovali, jak se jim podařilo porazit francouzskou, britskou, belgickou a nizozemskou armádu. Slováci se vydali na cestu do Německa a po okupované západní Evropě v rámci studijní cesty slovenské Vysoké vojenské školy. Akce se zúčastnili jak studenti, tak profesoři z této školy, především však vysocí důstojníci slovenské armády. Cesta se uskutečnila v termínu od 21. srpna do 7. září 1940. Delegace nejdříve zamířila na týden do Berlína, kde se mimo jiné zúčastnila výcviku wehrmachtu. Potom dále pokračovala do okupované Belgie a následně do Francie.
Pěchotní tvrz La Ferté byla vystavěna v letech 1935–1937 nedaleko stejnojmenné obce v rámci tzv. nové Maginotovy linie. Původně se mělo jednat o velkou dělostřeleckou tvrz, ale z důvodu finančních škrtů došlo k výstavbě pouze dvou pěchotních srubů bez dělostřelecké výzbroje, spojených podzemím. Nejsilnější výzbroj tvrze se skládala z otočné výsuvné pancéřové věže s kulometnými dvojčaty a 25mm protitankovými kanony. Právě absence náležité dělostřelecké výzbroje vedla k rychlému dobytí pevnosti. Během německého útoku se osádka skládala ze 104 mužů, kteří se po vyřazení hlavních zbraní v povrchových objektech stáhli do podzemí, kde se následně udusili oxidem uhelnatým vzniklým z požáru vnitřního vybavení tvrze.