Snímek zachycuje základnu průzkumné roty "Mário" v bývalém motorestu MARIO v roce 1994. Tato základna stála v blízkosti osady Donji Babin Potok na území bývalé separatistické republiky Srbská Krajina. Základna roty byla přímo u hlavní komunikace Otočac - Korenica.
Průzkumná rota měla tři průzkumné čety a četu podpory, která prováděla komplexní zabezpečení roty. Průzkumná rota byla zcela nezávislá na podpoře praporu a působila v operačním prostoru samostatně. Nacházelo se zde veškeré zázemí pro průzkumnou rotu, ze které vyjížděly jednotlivé čety na tanga, kde plnily bojové úkoly. V prostorách střežené základny se nacházela kuchyně s jídelnou, ubytovací buňky, koupelna s WC a pračkou, sklad PHM, dvě "velké" elektrocentrály a spojovací stanoviště. Mise OSN UNPROFOR (United Nations Protection Force) byla jednou z prvních zahraničních operací, kam byli vysláni vojáci České a Slovenské Federativní republiky po roce 1989. Mise UNPROFOR byla ustanovena rozhodnutím Rady bezpečnosti OSN č. 721 ze dne 27. listopadu 1991. O účasti naší armády v mírových misích na území bývalé Jugoslávie rozhodla vláda tehdejší České a Slovenské Federativní republiky svým usnesením č. 27 ze dne 16. ledna 1992.
Na území Jugoslávie byl vyslán československý prapor v síle 500 osob, rozčleněných do tří rot. Jednotka měla za úkol vytvořit řadu kontrolních a propouštěcích stanovišť, organizovala mobilní pozorovací týmy či doprovázela konvoje s humanitární pomocí a uprchlíky. Mise pokračovala i po rozdělení federace. Na základě rozhodnutí Parlamentu České republiky byl vojenský kontingent českého praporu v období od února do března 1994 posílen o dalších 480 osob a celkově dosáhl prapor počtu 958 příslušníků. Od dubna 1995 na tuto činnost navázala následná operace UNCRO (United Nations Confidence Restoration Operation). Celkem se obou operací v letech 1992–1995 zúčastnilo ve čtyřech praporech 2 250 československých a českých vojáků.
Digitální kopie snímku byla do sbírky Vojenského historického ústavu Praha získána v roce 2022.