Časopis „Frontovaja illjustracija“ (Фронтовая иллюстрация) patřil ke klíčovým prostředkům sovětské válečné propagandy. Od srpna 1941 do července 1945 vycházel třikrát měsíčně. Každé číslo mělo spolu s přebalem 8 stran. Náplní byly především aktuality z fronty, fotografie, fotomontáže, karikatury, poznámky o každodenním životě na frontě a hrdinských akcích Rudé armády. Téměř veškerý text byl řešen popiskami pod fotografiemi. Velké obrázky, krátké texty – to byla nejživější a nejsrozumitelnější kronika událostí. Časopis četli vojáci v první linii, zranění v nemocnicích, dělníci v týlu a v neposlední řadě i němečtí váleční zajatci.
S časopisem spolupracovali nejlepší umělci, fotografové a novináři SSSR – J. A. Ganf, B. E. Jefimov, D. Bědnyj, S. J. Maršak , I. G. Erenburg a mnoho dalších. Pro rozšíření čtenářské základny vycházel časopis v několika jazycích a nabízí se tak srovnání s německým časopisem Signal.
První listopadové číslo z roku 1943 je věnováno osvobození Kyjeva. Této operace se po boku Rudé armády účastnila i 1. československá samostatná brigáda v SSSR. Ta vyrazila do útoku 5. listopadu po poledni a po překonání několika linií německé obrany dosáhla za svítání následujícího dne jako jedna z prvních jednotek západního břehu Dněpru, čímž odřízla německé síly ve městě.
Bohužel sovětská propaganda na stránkách „Frontových obrázků“ československý úspěch nijak nevyužila a o jejich účasti v kyjevské operaci mlčí, což kontrastuje s vysokým oceněním, které se československým vojákům dostalo od jejich nadřízených. Naopak v duchu oficiální propagandy určené pro vnitřní publikum a snad i v předtuše dalšího vývoje Ukrajiny označuje osvoboditele za bratry z východu. Hlavním námětem je pak devastace Kyjeva a utrpení jeho obyvatel pod německou okupací. Ústřední dvoustranu pak zabírá projev J. V. Stalina před Moskevským sovětem a jeho nadšené přijetí celým národem. Sovětský vůdce zde označil osvobození Kyjeva za přelom ve válce.
Rozměry: 119 x 65 mm