Na snímku je zachycena návštěva velitele sil UNPROFOR, generálporučíka Satishe Nambiara u československého praporu mírových sil OSN. Zleva: tehdy podplukovník Karel Blahna, velitel praporu, generálporučík Satish Nambiar a velitel keňského praporu mírových sil.
Mise UNPROFOR (United Nations Protection Forces 1992 – 1995) byla zřízena na základě rezoluce Rady bezpečnosti OSN č 721 ze dne 27. listopadu 1991. Vláda České a Slovenské federativní republiky rozhodla o vyslání sil do mise UNPROFOR svým usnesením č. 27 dne 16. ledna 1992. Okamžitě se začalo ve Výcvikovém středisku mírových sil OSN v Českém Krumlově s formováním praporu o síle 500 osob. Federální shromáždění odsouhlasilo vyslání praporu na svém shromáždění dne 11. března 1992.
Hlavním úkolem praporu, který byl rozmístěn v oblasti Plitvických jezer na území tehdejší Republiky srbská Krajina, dnes Chorvatsko, bylo zbudování a obsluha kontrolně-propouštěcích míst (Check Points), zřizování mobilních monitorovacích týmů, dohled nad kantonačními místy, patroling a dohled nad distribucí humanitární pomoci. Po otevření chorvatsko – srbské fronty se kvůli paralyzaci sousedního francouzského a keňského praporu stal československý prapor jedinou akceschopnou jednotkou v sektoru JIH.
Za rozhodnou akci, která vedla k vyproštění francouzských modrých přileb, byli osobně francouzským ministrem obrany Francoisem Leotardem vyznamenáni čtyři příslušníci praporu válečnými kříži - tehdy pplk. Petr Pavel, mjr. Karel Klinovský, mjr. Stanislav Zaplatílek, pplk. Pavel Jirkovský.