Především našim sportovním parašutistům léta spolehlivě sloužil malý a lehký záložní padák PZS-62, vyvinutý a vyráběný v n.p. Kras Chornice v šedesátých letech minulého století. Byl již konstruován z moderních syntetických tkanin a splňoval i ty nejnáročnější požadavky na záchranu života výsadkáře.
Bílý vrchlík padáku o ploše 42 m² byl sešit z 24 polí chemlonové tkaniny spolu s nosnými šňůrami. Šedý postroj byl zhotoven ze 44 mm širokého chemlonového popruhu a s vrchlíkem byl propojen přes ocelové D obloučky, které sloužily k přivázání nosných šňůr. Na opačném konci pak byly speciální karabiny pro připojení k postroji hlavního padáku. Červený obal se čtyřmi chlopněmi z chemlonové tkaniny nejen chránil vlastní vrchlík, ale ještě byl pomocí speciálního rámu všitého do jeho dna anatomicky tvarován, aby lépe seděl na hrudi výsadkáře. Nesl také v našité kapse ruční uvolňovač s lankem a jehlami.
Padák umožňoval bezpečnou záchranu výsadkáře o celkové hmotnosti maximálně 120 kg od výšky 100 m nad zemí. Jeho rozměry byly pouhých 360 x 230 x 120 mm a hmotnost do 5,5 kg. Býval většinou použit v sestavě s hlavními padáky řady PTCH.
Tento pozoruhodný výrobek našeho leteckého průmyslu získal VHÚ převodem v roce 1986 od Dopravního leteckého pluku Praha-Kbely.