Po očistě řady menších letounů stojících na stojánkách Leteckého muzea Kbely přišla řada i na největší exponát, letoun Tupolev Tu-104 (OK-LDA). „Pravý motor Mikulin RD-3M byl odkrytován, očištěn tlakovou vodou, a po vyschnutí nakonzervován. Dále byly promazány všechny zámky a závěsy motorových krytů,“ popsal práce na velkém letadle pracovník Leteckého muzea Kbely Petr Ježek s tím, že s kolegy musí ještě vyčistit a zakonzervovat sací kanál a výstupní trysky motoru, což ještě několik dní zabere. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnosti vidět, jak se s historickým stroji pracuje, aby zůstaly zachovány v co nejlepším stavu pro budoucí generace. V dobách studené války měl tento letou v komunikaci NATO kódové označení „CAMEL“.
Zajímavé je, že Československé státní aerolinie se po sovětském Aeroflotu staly druhou společností na světě, která nasadila tento typ na pravidelné linky, a třetím dopravcem na světě, jenž do pravidelného provozu zařadil letadla poháněná proudovými motory. Tento typ byl využíván na trase Praha-Moskva.
Dopravní letoun TU—104 vznikl vývojem z bombardovacího stroje TU-16, ze kterého převzal řadu konstrukčních celků. Prototyp pilotovaný J. T. Alašejevem poprvé vzlétl 17. června 1955. Když se objevil v roce 1956 na pravidelných linkách Aeroflotu, významně zrychlil leteckou dopravu v SSSR. V roce 1957 získal TU-104 ve své třídě tři světové rekordy.